20.6 C
İstanbul
15 Haziran 2024, Cumartesi
spot_img

FUAF’tan Fransa Seçimlerine İlişkin Çağrı

(PARİS) – Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bugün yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinin sonuçlarının ardından, ulusa sesleniş konuşmasında Ulusal Meclis’i feshederek ülkeyi erken seçime götüreceğini duyurdu.

Fransa Erken Seçim Haberiyle Çalkalanıyor

Aşırı sağın beklenmedik ölçüde başarı kaydetmesi sebebiyle ilan edilen erken seçim, iki turda gerçekleşecek. İlk tur 30 Haziran, ikinci tur ise 7 Temmuz’da yapılacak. Bu süreçte, mevcut milletvekilleri yeniden aday olabilecekleri gibi, yeni adaylar da yarışa katılabilecek. Seçim süreci boyunca Fransa’nın dört bir yanında kampanyalar ve siyasi tartışmalar hız kazanacak.

Bu kritik seçimlerin sadece Fransa’da değil, tüm Avrupa’da yakından takip edilmesi bekleniyor. Fransa’nın gelecekteki siyasi rotası ve Avrupa Birliği içindeki rolü, seçimlerin sonuçlarına bağlı olarak şekillenecek.

FUAF’tan Yapılan Çağrının Detayları

FUAF, Fransız Alevilerine yönelik çağrısında şunları kaydetti:

“Bu noktada biz Fransız Alevilerine büyük bir rol düşmektedir. Seçim sürecinde Aleviler, toplumsal barışa katkıda bulunmalıdırlar. Alevi toplumu, tarih boyunca adalet ve eşitlik mücadelesinin yanında olmuş, barış ve hoşgörüyü savunmuştur. Bu değerler ışığında, Alevi toplumunun seçimlerde aktif bir rol alarak, Fransa’da ve Avrupa’da aşırı sağın yükselişine karşı durması gerekmektedir.”

Aşırı sağı yenmek için çalışmaların hızla ve büyük bir kuvvetle harekete geçmesinin gerekliliğini vurgulayan açıklama, şöyle devam ediyor:

“Toplumsal dayanışmayı artırmalı, ayrımcılığa ve nefrete karşı birlik olmalıyız. Alevi toplumunun tarihsel mirası ve kültürel değerleri, bu mücadelede bize rehber olacaktır.”

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

156,722BeğenenBeğen
1,994TakipçiTakip Et
19,421TakipçiTakip Et
- Reklam -

EN SON HABERLER