23.6 C
İstanbul
15 Haziran 2024, Cumartesi
spot_img

Çevre Haftası Etkinliklerle Başladı

(İSTANBUL) – Kartal Belediyesi’nin organizasyonu, Marmara Belediyeler Birliği ve İstek Özel Uluğbey Okulları öğrencilerinin de destekleriyle “Çevre Haftası” dolayısıyla İstanbul’un Kartal ilçesinde sahil şeridinde geniş bir temizlik etkinliği düzenledi ve geniş katılım sağlandı.

Çevre Haftası, 5-12 Haziran Aralığında Kutlanıyor

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 8 Haziran Marmara Denizi Günü’nde, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Marmara Belediyeler Birliği ve İstek Özel Uluğbey Okulları öğrencilerinin destekleriyle, dalgıçlar eşliğinde denizaltı dip temizliği çalışması ve çevre temizliği yapıldı.

Çöpler Geri Dönüştürülecek, Çevreye Fayda Sağlayacak

Etkinlikte, dalgıçlar denizin dibine dalarak deniz tabanına batmış çöpleri toplarken, sahil boyunca gönüllüler sahil kordonunda kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Sahilde toplanan atıklar, geri dönüşüm ve uygun bertaraf için ayrıştırıldı. Çöpler, Kartal Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde toplanarak geri dönüşüm için ayrıştırılmaya gönderildi.

Kartal Belediyesi Başkan Vekili Olcay Özgön, “Bu tür etkinlikler, çevre bilincini artırmak ve toplumsal duyarlılığı yükseltmek için büyük önem taşıyor. Marmara Belediyeler Birliği ve İstek Özel Uluğbey Okulları öğrencilerinin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu temizlik çalışması, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakma amacımızın bir parçasıdır” dedi.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

156,722BeğenenBeğen
1,994TakipçiTakip Et
19,421TakipçiTakip Et
- Reklam -

EN SON HABERLER