25.1 C
İstanbul
25 Haziran 2024, Salı

Ahmet Şık, Ayhan Bora Kaplan’ı Sordu

(TBMM) – TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Ayhan Bora Kaplan soruşturması etrafında yaşananlarla ilgili, “Soylu azledilip Ali Yerlikaya bakan olunca Kaplan tutuklandı. Soruşturmanın vurdulu kırdılı, haraç kısımları konuşulurken Kaplan’ın bürokrasi ve siyaset ile ilişkileri, rüşvet trafiğinin kimlere uzandığını belirleyecek olan kara para soruşturması da başlatılınca kıyamet koptu” ifadelerini kullandı. 

Meclis Genel Kurul’da gündem dışı söz alana TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Ayhan Bora Kaplan’ın Ali Yerlikaya İçişleri Bakanı olduktan sonra tutuklandığını hatırlatarak, “Mesleki kariyerine korsan CD satışıyla başlayıp Ankara’nın en zenginlerinden birine dönüşen, eski İçişleri Bakanı’nın hamilik ettiği bir mafya var. 15 Temmuz gecesi Süleyman Soylu’nun telefonla TRT’nin önüne çağırdığı, silahıyla poz veren Ayhan Bora Kaplan.”

İçişleri Bakanlığı’nda Görev Değişiminin Getirdikleri

Soylu’nın azledilip Ali Yerlikaya’nın bakan oluşundan sonra Kaplan’ tutuklandı biliyorsunuz’ın tutuklandığını, soruşturmanın haraçla ilgili bölümleri konuşulurken Kaplan’ın bürokrasi ve siyaset ile ilişkileri, rüşvet trafiğinin kimlere uzandığını belirleyecek olan kara para soruşturması da başlatılınca kıyametin koptuğunu belirten Şık, sözlerine şöyle devam etti: 

Soruşturmada örgüt yöneticisi şüphelisiyken itirafçı olan Serdar Sertçelik’in, yurtdışına kaçtıktan sonra sosyal medyada yayınladığı videolara işaret eden Şık, Sertçelik’in ifşalarından sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, iktidara karşı darbe girişiminde bulunulduğuna dair sert bir açıklama yaptığını hatrılattı.

Nurcuların Okuyucu Grubu’nun Durumu

Ahmet Şık, bunun ardından tutuklanan, Nurcuların Okuyucu grubundan oldukları bilinen polis müdürlerinin darbecilikten gözaltına alınıp soruşturmanın gizliliğini ihlalden tutuklandıklarını söyledi.

Soruşturma Başlayacak mı?

Ahmet Şık ayrıca, Kaplan’la ilgili geçmişte soruşturma dosyalarını sümen altı eden dönemin Ankara başsavcısı Yüksel Kocaman’la ilgili adli ve idari soruşturma başlatılıp başlatılmayacağını sordu.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

156,722BeğenenBeğen
2,006TakipçiTakip Et
19,448TakipçiTakip Et
- Reklam -

EN SON HABERLER