20.6 C
İstanbul
15 Haziran 2024, Cumartesi
spot_img

CHP’den Kırsalda Tarımsal Üretim Modeli

(İZMİR) – Bornova Kiraz Festivali, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de katılımıyla gerçekleştirildi. Festivalde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, tarımsal üretime destek sözü verdi.

Bornova Kiraz Festivali, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in dekatılımıyla gerçekleştirildi. Programa Özel’in yanı sıra milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve Manisa ve İzmir il başkanları da iştirak etti.

CHP Yerel Tarımsal Hamleleri Uzun Bir Süredir Destekliyor

Festivalde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Bornova İlçe Başkanı Ömer Eşki tarımsal üretim ve köylerin üretimdeki yerine vurgu yaparken her iki başkan da tarımsal üretime destek sözü verdi.

Tugay: “Kırsal Bölge Planlama Daire Başkanlığı 50 Yıllık Planlar”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay ise konuşmasında, tarımın İzmir için önemine vurgu yaparak ifadeleri kullandı; “İzmir, Türkiye’de bitkisel tarımda en fazla üretimi yapan ikinci il. Hayvansal tarımda da ikinci il. İzmir’in tarımdaki korumamız gereken potansiyelini ortaya çıkarırken diğer taraftan da hepimize önemli görevler yüklüyor. Bunun bilincinde çalışmalarımızı yapıyoruz. İzBB’nin planlaması çevresinde yeni kurduğumuz Kırsal bölge Planlama Daire Başkanlığı ile himayesinde İzmir’in tarım alanlarını, özellikle koruma konusunda çok dikkatli davranacağımızı geleceğin 50 yılını hedefleyerek planlamalar yapacağımızı belirtmek isterim.”

Eşki: “Temmuz ayında artık köylerimiz tekrardan kırsal mahalle statüsüne gelecek”

Festivalde konuşan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki de seçim sürecinde verdikleri sözleri tek tek tutacaklarının altını çizerek özetle şunları söyledi; “Adayken verdiğimiz bir söz vardı. Köylerimize tarımı destekleyeceğiz demiştik. Temmuz ayında artık köylerimiz tekrardan kırsal mahalle statüsüne gelecek. Biz de kooperatiflerimiz arasında köylerimizde yetişen ne ürün varsa onu kuracağımız kent marketlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturacağız. Köylünün doğduğu yerde doyabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

Programda konuşan CHP Lideri Özel de üreticinin elinde kalan ürünlerin alımı için Bornova Belediye Başkanı Eşki’den söz isterken Eşki, üreticinin elinde kalan ürünler için alım garantisi verirken belediye tarafından satın alınan malların belediyeye ait marketlerde durumu yerinde olmayan vatandaşlara dağıtılacağını söyledi.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

156,722BeğenenBeğen
1,994TakipçiTakip Et
19,421TakipçiTakip Et
- Reklam -

EN SON HABERLER