29.3 C
İstanbul
19 Temmuz 2024, Cuma

Koçyiğit Emekliler İçin Çıkışta Bulundu

(TBMM) – DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, kök maaşı 10 bin TL’nin altında kalan emeklilere yapılacak ilave düzenleme için, “10 bin TL’nin çok az üzerinde olan 4 milyon emekli var. Aslında kök ücretleri arttırmayarak büyük bir zulüm yapıyorlar ama ikinci bir zulüm daha yapıyorlar eğer emekli maaşı 10 bin 200 TL ise tamamlayıcı ücret vermiyorlar… Emeklilere hakkını verin, cülus bahşişi de sizlerin olsun” dedi.  

DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit TBMM’de yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Koçyiğit, Tasarruf tedbirlerini de içeren torba kanunda iktidarın “yıkımın faturasını halka yıkmaya çalıştığını” söyledi. Koçyiğit şöyle devam etti:

Koçyiğit: “Bakanlığın tuvalet onarımı 23 milyon lira, tasarruf kapsamı dışında”

“Mali disiplini güçlendirmek ve kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanmasını sağlamak amacıyla bir kanun teklifi veriyoruz diyorlar, AKP sanki ülkeyi 22 yıldır yönetmiyormuş gibi başka bir odak engelliyormuş gibi algı yaratmaya devam ediyor. Saraya oluk oluk para akarken bu tasarruf paketiyle ne yapmaya çalışıyorsunuz. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tuvaletlerinin onarıma 23 milyonluk harcamanın yapılacağı basına yansıdı, bakanlık bunu yalanlamadı ve tasarruf kapsamı dışında olduğunu söylediler ama bugün muhaliflerin eline geçen bütün belediyelerin en küçük harcamalarını tasarruf tedbirleri kapsamında açıklıyorlar.”

“Emekliye ikinci bir zulüm daha yapıyorlar”

Emekliye maaşına yapılacak 2 bin TL’lik zam içinse şunları söyledi:

“Kök maaşı 10 bin TL’nin altında olanlara ek katkı sunacağı ifade edildi. Bununla beraber 1 milyon 800 bin emekliyi kapsadığı ifade ediliyor. 10 bin TL’nin çok az üzerinde olan 4 milyon emekli var. Aslında kök ücretleri arttırmayarak büyük bir zulüm yapıyorlar ama ikinci bir zulüm daha yapıyorlar eğer emekli maaşı 10 bin 200 TL ise tamamlayıcı ücret vermiyorlar… Emeklilere hakkını verin, cülus bahşişi de sizlerin olsun.”

“AKP’nin getireceği reformdan kim ne bekleyebilir ki”

Meclis’e sunulan 9. Yargı paketini de eleştiren Koçyiğit, “Halkımızda paketle ilgili bir umut beklenti doğdu sonuçta olan oldu dağ fare bile doğurmadı. AKP’nin getireceği reformdan kim ne bekleyebilir ki… Ortada bir reform yok çürümüş bir yargıda düzeni aklamaya çalışan bir akıl var” diye konuştu.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,328BeğenenBeğen
2,048TakipçiTakip Et
19,634TakipçiTakip Et
67AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER