29.3 C
İstanbul
19 Temmuz 2024, Cuma

97 Canın Yitirildiği Özkan Gold City’nin AKP’li Müteahhidine Tahliye

(ANKARA) – Hatay’da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yıkılan ve 97 kişinin hayatını kaybettiği Özkan Gold City Blokları’yla ilgili davanın ikinci duruşması bugün yapıldı. Mahkeme başkanının değiştiği duruşmada sanık AKP’li müteahhit Mehmet Özkan, “Bizim dışarıda çoluk çocuğumuz var. 16 aydır çok kötü bir haldeyiz” dedi. Mahkeme, müteahhit Mehmet Özkan ve kardeşi Yusuf Özkan hakkında tahliye kararı verdi.

ANKA Haber Ajansı’na konuşan aileler ve avukatları, “Bu tahliye kararını kabul etmiyoruz” diyerek karara tepki gösterdi.

Hatay’ın Antakya ilçesinde, AKP’li müteahhit Mehmet Özkan ve kardeşleri tarafından inşa edilen Özkan Gold City Blokları 6 Şubat depremlerinde yıkıldı ve 97 kişi hayatını kaybetti. Özkan Gold City Blokları ile ilgili açılan davanın ikinci duruşması bugün Hatay 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Bir önceki duruşmada dosya bilirkişi heyetine gönderilmişti. ANKA Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, bugün yapılan duruşmadan dört gün önce bilirkişi heyeti mahkemeye dosyayı yetiştiremediği gerekçesiyle süre talep eden yazı gönderdi. Bugün duruşmada da mahkeme heyeti başkanın değiştiği öğrenildi.

Müteahhit Mehmet Özkan: “Çok kötü bir haldeyiz”

Duruşmada sanık müteahhit Mehmet Özkan, “Bizim dışarıda çoluk-çocuğumuz var. 16 aydır çok kötü bir haldeyiz” dedi. Mahkeme heyeti, AKP’li müteahhit Mehmet Özkan ve kardeşi Yusuf Özkan hakkında tahliye kararı vererek, duruşmayı eylül ayına erteledi.

Kararı Duyan Aileler Sinir Krizi Geçirdi

Yakınlarını kaybeden aileler kararla birlikte sinir krizi geçirdi. Aileler ve avukatları, “Bu insanlar güçlü insanlar, eylül ayında görülecek duruşmaya gelecek bilirkişi raporunun gidişatını değiştirebilirler. Tanıklarımızın beyanlarını değiştirtebilirler. Bir tahliye geldiğinde diğer dosyalardan da tahliye kararı gelir. Bu tahliye kararı diğer dosyaları da etkileyecek. İnşallah diğer dosyalardan tahliye kararı çıkmaz. Bu tahliye kararını kabul etmiyoruz” sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

Mehmet Özkan’ın diğer dosyalardan tutukluğu devam ediyor.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,328BeğenenBeğen
2,048TakipçiTakip Et
19,634TakipçiTakip Et
67AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER