28.2 C
İstanbul
19 Temmuz 2024, Cuma

Elazığ Belediyesi’nde “Ensar Sevicilik”

(ELAZIĞ) –  AKP’li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ensar Vakfı Elazığ İl Temsilcisi Alaatin Meydanoğlu’nu belediyeye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atadı. Elazığ Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Murat Akkoç durumu, “Belediyenin Ensar Seviciliği, bir yerlere yaranma arzusu” olarak niteledi.

Alaattin Meydanoğlu, Elazığ Belediyesi’ne müdür olarak atanmasıyla ilgili sosyal medya hesabından, “Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Salât ve selâm onun habibinedir. Kıymetli Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın tensipleri ile Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne atanmış bulunmaktayım. Rabbim hayra tebdil eylesin, muvaffak kılsın. Amin” paylaşımını yaptı.

Akkoç: “Şaibeli İşlere Karışan Ensar Vakfı”

Elazığ Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Murat Akkoç, yaptığı açıklamada, Elazığ Belediyesi’nin, iktidara yakın olan dernek ve vakıf yöneticilerini müdür atayarak ödüllendirdiğini belirtti.

Murat Akkoç açıklamasında, “Göreve başlar başlamaz usulsüz ve hukuksuz işler yaparak şaibeli bir hale gelen belediye yönetimi skandal bir olaya daha imza attı. Geçtiğimiz yıllarda Karaman’da onlarca çocuğa tecavüz skandalıyla gündeme gelen ve birçok şaibeli işlere karışan AKP’ye yakınlığıyla bilinen Ensar Vakfı Elazığ İl Temsilcisi Alaatin Meydanoğlu’nu Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atandı. Belediye içerisinde yıllarca görev yapmış, yetkin onlarca kişi varken ve bu arkadaşlarımızdan birini görevlendirmek gerekirken şehrin gelişimi açısından önemli bir birim olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne tercihini dışarıdan atama yaparak kullanmasını belediye yönetimi ile Ensar Vakfı arasındaki duygusal ilişkiye bağlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Akkoç: “Ensar Seviciliği, Yaranma Arzusu”

Elazığ Belediyesi’nin Ensar seviciliğini ve bir yerlere yaranma arzusuyla Belediyenin birimlerini şaibeli dernek yöneticilerine peşkeş çekmesi başta seçmene ve belediye emekçilerimize büyük bir haksızlıktır. Bu kişinin birim müdürü olarak atanması sonrasında başta Ensar Vakfı olmak üzere iktidara yakın dernek ve vakıflarla ilişkilerini ve yapılacak yardımların takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,328BeğenenBeğen
2,048TakipçiTakip Et
19,634TakipçiTakip Et
67AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER