26 C
İstanbul
22 Temmuz 2024, Pazartesi

İmamoğlu Caz Festivali’nde Konuştu

(İSTANBUL) – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İKSV 31. İstanbul Caz Festivali Ödül Töreni’nde konuştu. “İstanbul; kültürüyle, sanatıyla anıldığı zaman dünya ölçeğinde hak ettiği yeri bulur” diyen İmamoğlu, “İstanbul’un iyi yarattığı, iyi olan her şeyin dalgası bütün dünyaya yayılıyor. O bakımdan negatifin de aynı etkisi olacağını düşünerek, bu şehir negatif hiçbir şeyi hak etmiyor” ifadelerini kullandı.

Sarıyer Yeniköy’deki Avusturya Konsolosluğu Bahçesi’nde düzenlenen törene, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile birlikte katılan İmamoğlu’na, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner tarafından, festivale katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

İmamoğlu: “Şehrin Yaratıcılığı Çok Kıymetli”

İBB olarak, İKSV Caz Festivali’ne katkı sunmanın onurunu yaşadıklarını belirten İmamoğlu, “İstanbul; kültürüyle, sanatıyla anıldığı zaman dünya ölçeğinde hak ettiği yeri bulur. Bu manada bu şehrin her türlü sesi, tılsımı, yaratıcılığı çok kıymetli. Sanatın bu şehirde zenginleşmesi için, elbette ki özgür alanlara ihtiyaç var; elbette ki insanların yaratıcılığına fırsat veren bir ortama, bir atmosfere ihtiyaç var. Biz de bunu, kent yönetimi olarak, İstanbul’umuzun her anında, her noktasında, her yaşayanına hissettirmek istiyoruz” dedi.

İmamoğlu, Kültür Sanat Faliyetlerine Verdikleri Önemi Anlattı

Göreve geldiklerinden bu yana İstanbul’un kültür-sanat yaşamına önemli mekanlar ve katkılar sunduklarının altını çizen İmamoğlu, “İstanbul hep pozitif, hep iyi, hep iyi enerji, yüksek enerji, kültür, sanat, yaşam, renklilik, üreticilik, yaratıcılık; bütün unsurları hak ediyor. O bakımdan ben eminim ki, bu şehrin insan kaynağı da o anlamda çok güçlü ve tabii İKSV gibi bu gücü gerçekten iyi servis eden çok değerli kurumlarımız var. Ben, kültür-sanat yaşamına sunduğu katkılardan ötürü İKSV’ye, ilk anından bugüne bütün kuruma, bütün yöneticilerine, bütün emekçilerine hepinizin huzurunda, İstanbul şehri adına, şahsım adına teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER