31.4 C
İstanbul
16 Temmuz 2024, Salı

Netanyahu, Ateşkese Karşı

(ANKARA) – İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrailli generallerin tüm hedeflere ulaşılmasa da kalan rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamanın en iyi yolunu ateşkes olarak gördükleri yönündeki iddialara, “Açıkça söyleyeyim, bu olmayacak” yanıtını verdi.

Netanyahu’nun Barış Karşıtlığı Devam Ediyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bazı generallerin ateşkes istediğine ilişkin haberlerin ardından açıklama yaptı. Haberlere tepki gösteren Netanyahu, ateşkes ihtimalini sert bir dille reddederek, “Bozgunculuk rüzgarlarına teslim olmayacağız” dedi.

Netanyahu: “Bozgunculuk Rüzgarlarına Teslim Olmayacağız”

The New York Times, İsrailli güvenlik yetkililerine dayandırdığı haberinde üst düzey generallerin, savaşın tüm hedeflerine ulaşılamaması anlamına gelse bile, kalan rehinelerin serbest bırakılmasını güvence altına almanın en iyi yolu olarak ateşkesi gördüklerini yazmıştı.

Netanyahu, “Şunu açıkça ifade etmek için buradayım: Bu olmayacak. Ne New York Times’ta ne de başka bir yerde bozgunculuk rüzgarlarına teslim olmayacağız. Biz zafer ruhundan ilham alıyoruz” ifadelerini kullandı.

İsrail’in Son Hedefi Han Yunus

Öte yandan, Birleşmiş Milletler (BM), İsrail’in güneydeki Han Yunus kenti yakınlarındaki bölgeleri terk etmeleri için verdiği askeri emirden 250 bin kadar kişinin etkilendiğini açıkladı. Gazze’de yerinden edilenlerin toplam sayısının 1 milyon 900 bine ulaştığı tahmin ediliyor.

Dünya Sağlık Örgütü temsilcisi Rik Peeperkorn, yüzlerce hasta ve yaralının Han Yunus’taki Avrupa Hastanesi’nden kaçmasının ardından sadece üç hastanın kaldığını söyledi ve İsrail’in kara harekatı yaklaşırken hastanenin saldırılardan korunmasını istedi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik savaşında 7 Ekim’den bu yana en az 37 bin 925 kişi öldürüldü ve 87 bin 141 kişi yaralandı.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,042TakipçiTakip Et
19,625TakipçiTakip Et
62AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER