26 C
İstanbul
22 Temmuz 2024, Pazartesi

Sivas Katliamı Çankaya’da Anıldı

(ANKARA) – Çankaya Belediyesi, sivil toplum kuruluşları iş birliğinde Sivas Katliamı’nın 31’inci yılı nedeniyle bir anma programı düzenledi. Başkentliler, Dikmen Caddesi’nden başlayıp 2 Temmuz Anıt Parkı’nda tamamladıkları yürüyüşün ardından Madımak’ta yaşamını kaybedenler, türkülerle ve şiirlerle anıldı.

Sivas’ta Katledilen 33 Aydın ve Yazar Türkülerle Anıldı

Çankaya Belediyesi 2 Temmuz Anıt Parkı’nda, Sivas Katliamının 31’inci yılı nedeniyle bir anma programı düzenlendi. Dikmen Caddesi’nden başlayarak 2 Temmuz Anıt Parkı’na gerçekleştirilen yürüyüşün ardından katliamda hayatını kaybeden 33 aydın ve yazar, türkülerle anıldı.

Anma Gecesi “Unutmadık Unutmayacağız” Sloganıyla Yapıldı

Anma gecesi, Belediye’nin ev sahipliğinde, “Unutmadık unutmayacağız” sloganıyla, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube, Anadolu Güç Birliği Konfederasyonu, Ankara Sivas İmranlı Dernekler Federasyonu, Aşık Veysel Kültür Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi, Dem Parti, Devrim Hareketi, Dikmen Halk Der, Dikmen Halkevleri, EMEP Çankaya İlçe Örgütü, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu, ORVAK, TKP, Türkiye İşçi Partisi Çankaya İlçe Örgütü katılımıyla düzenlendi.

Saygı duruşu ile başlayan program, konuşmalar ve şiirlerle devam etti. Halk müziği sanatçısı Murat Gültekin, Onur Biçer ve Gökhan Kılıç, türkülerini, hayatını kaybeden aydınlar için seslendirdi. Ardından Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Semah Ekibi, semaha durdu, deyişler söylendi. Gece, Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan’ın türküleriyle son buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER