29.3 C
İstanbul
19 Temmuz 2024, Cuma

Diyarbakır Gençlik Kampı Geri Alındı

(DİYARBAKIR) – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kayyum yönetimi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen Elazığ’ın Hazar Gölü kıyısındaki Gezin Gençlik Kampı’nın tahsisini meclis kararıyla iptal etti.

Gençlik Kampı, 8 Temmuz Pazartesi Günü Hizmete Açılacak

Mülkiyeti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesi’nde yer alan Gezin Gençlik Kampı, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kayyum yönetimi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmişti. Seçimin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi meclis kararı ile tahsis iptal edildi. Kararın ardından belediye ekipleri, kampta 1-7 Temmuz tarihleri arasında ilaçlama ve tadilat çalışması yürütecek. 

Kampın Hazırlıkları Devam Ediyor

Mülkiyeti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal tesislerin yıllarca bakım, onarım ve tadilatının yapılmaması nedeniyle Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ilaçlama birimleri, karasinek, sivrisinek, hamam böceği, akrep ve yılanlar gibi zehirli hayvan sirkülasyonun yaşanmasına karşı ilaçlama çalışması yaptı. Aynı zamanda çevre temizliği, bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı. Yapılan ilaçlama çalışmasının ardından yurttaşların ilaçtan etkilenmemesi ve halk sağlığını korumak amacı ile tesis bir hafta süre ile mühürlendi.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,328BeğenenBeğen
2,048TakipçiTakip Et
19,634TakipçiTakip Et
67AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER