30.4 C
İstanbul
12 Temmuz 2024, Cuma

İstanbul Barosu Başkanlığı Ön Seçimleri Başladı

(İSTANBUL) – Üye sayısıyla dünyanın en büyük barolarından biri olan ve ekim ayında yeni başkanını seçmeye hazırlanan İstanbul Barosu için adaylar belli olmaya başladı. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun (Önce İlke ÇAG) ön seçiminde, halen İstanbul Barosu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten avukat Ali Gürbüz oyların büyük çoğunluğunu alarak başkan adayı seçildi.

İstanbul Barosu Başkanlığı İçin Adaylar Belli Oluyor

Üye sayısı 65 bin olan ve dünyanın en büyük barolarından biri olarak bilinen İstanbul Barosu’nda başkanlık seçimleri yaklaşırken, gruplar da adaylarını belirlemeye başladı. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nda yapılan ön seçimde, halen İstanbul Barosu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten avukat Ali Gürbüz oyların büyük çoğunluğunu alarak Önce İlke ÇAG’ın başkan adayı oldu. Uzun yıllardır İstanbul Barosu’na hizmet veren Ali Gürbüz, 2 yıl Disiplin Kurulu üyeliği, 6 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştı.

İstanbul Barosu Ön Seçiminde Üç Aday Yarıştı

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun gerçekleştirdiği ön seçime katılım yüksek oldu. Avukat Ramazan Çakmakçı, avukat Emir Hüseyin Acar ve avukat Ali Gürbüz’ün yarıştığı seçimlerde, oyların büyük bölümünü alan Gürbüz, başkan adayı oldu.

Gürbüz yaptığı konuşmada, “Genel Kurulumuzun ön seçim kararına gösterdiğiniz saygıdan ve katılımınızdan ötürü size minnettarım. Grubumuzun demokrasiye ve hukuka ne kadar bağlı olduğunu bir kez daha gördük. Bugüne kadar çok çalıştık, ancak henüz yolun başındayız. Hep birlikte kazanacağız diyerek çıktığımız yolda, nice başarılara yine beraber imza atacağız” dedi.

İstanbul Barosu Başkanlık Seçimi, Ekim 2024’te gerçekleştirilecek. İstanbul Barosu Başkanı, Haliç Kongre Merkezinde yapılacak seçimle ve yaklaşık 65 bin avukatın oyları ile belirlenecek.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,034TakipçiTakip Et
19,615TakipçiTakip Et
61AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER