25.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024, Pazar

Bahçelievler’de Çöken Bina Korkuttu

(İSTANBUL) – Dün gece saatlerinde İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde çöken çok katlı bina sakinlerinden Mahmut Koyun olay anında yaşadıklarını, “Gece saat 04.30 sıralarında sesler oldu. Bomba sesi gibi sesler, patlama sesine uyandık. Ampulleri kontrol ettik, kesin deprem oluyor dedik” diye anlattı.

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde çok katlı bir binanın 3 katında çökme meydana geldi. Olayda can kaybı ve yaralanan olmaması teselli etti. 44 yaşındaki binanın bodrum, zemin ve normal kat olarak inşa edildiğini, yapı kayıt belgesi bulunduğu, ancak üstteki 2 ve bir çekme katın sonradan ilave olduğu öğrenildi. Çöken binada yaşayan Mahmut Koyun, anında yaşananları şöyle anlattı:

“Akşam saat 19.00’da bir çatırtı sesi duyduk, ardından da patlama sesi gibi bir ses geldi çok fazla ilgilenmedik. Gece saat 04.30 sıralarında da sesler oldu. Bomba sesi gibi sesler patlama sesine uyandık. Dışarıya baktık birşey göremedik. Ampulleri kontrol ettik, kesin deprem oluyor dedik, sallanmıştı. Annemleri aldık ve dışarıya çıktık. Bina sakinlerini tek tek aşağıya indirdim, kapılarına vurdum. Bir arkadaşımız ilaçlarını almak için içeriye girdi ve dışarıya çıktıktan 10 saniye sonra bina yıkılmaya başladı. Biz de 112’yi, itfaiyeyi aradık… İçeride değerli eşyalarımız vardı, aldığımız tek şey çantamız ve telefonlarımız oldu. Şimdi bekliyoruz, değerli eşyalarımızı almak istiyoruz. Beyaz eşyalarımızın hepsi gitti. Mağduruz şu anda.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER