30.4 C
İstanbul
12 Temmuz 2024, Cuma

Rize’de Meslek Lisesinde Taciz İddiası 

(RİZE) – Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 26 yıldır memur olarak görev yapan H.T., öğrencilere tacizde bulunduğu iddiasıyla öğrenci, veli ve öğretmenlerden gelen şikayetler üzerine açığa alındı. Hakkında valilik tarafından soruşturma başlatıldı.

Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Taciz İddiası

Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrenci, öğretmen ve veliler, 26 yıldır memur olarak görev yapan H.T.’nin bazı öğrencilere tacizde bulunduğunu ileri sürerek Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu. Gelen şikayetler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü, H.T.’nin açığa alındığını bildirerek valilik tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Rizeli Öğretmenler: ‘’Uyarı Ve Şikayetlere Rağmen Taciz Devam Etmiştir’’ 

Öğretmenler tarafından okul müdürlüğüne 10 Haziran’da verilen dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Gülbahar Hatun MTAL bünyesinde memur olarak çalışmakta olan H.T. isimli şahıs kız öğrencilerimize taciz boyutuna varan bedensel temaslarda bulunmakta olup yıllardır yapılan uyarı ve şikayetlere rağmen bu tavrını devam ettirmiştir. Okulumuzun kız lisesi olması münasebetiyle öğrencilerimizin de dezavantajlı grupta olup var olan sevgi yoksunluklarının bu şekilde suistimal ediliyor olması okulumuzda çalışan biz öğretmenleri son derece rahatsız etmektedir. Çocuk koruma kanunu ve ailenin çocuğa uygulayacağı şiddet nedeniyle öğrencimizin isminin saklı kalması koşuluyla ekte yer alan fotoğrafa istinaden H.T isimli memura gerekli cezai yaptırımların uygulanmasını talep edip, diğer kızlarımızın da bu şekilde tekrar eden muameleye maruz kalmamaları için biz öğretmenler gereğinin yapılmasını rica ediyoruz.”

“Personel Açığa Alındı”

Konunun bazı sosyal medya platformlarında paylaşılmasının ardından Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü, şu açıklamayı yaptı:

“Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Personeli H.T. hakkında öğrencilere karşı maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunduğuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze (25.06.2024 Salı günü) ulaşan şikâyet, müdürlüğümüzce değerlendirilmiş olup; aynı gün konuyla ilgili Valiliğimizce soruşturma başlatılmış ve bahse konu personel açığa alınmıştır. Konu Valiliğimizce takip edilmekte olup; gelişmelerle ilgili ayrıca Kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,034TakipçiTakip Et
19,615TakipçiTakip Et
61AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER