29.3 C
İstanbul
19 Temmuz 2024, Cuma

Türk Tabipleri Birliği Seçime Gidiyor

(ANKARA) – Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 76. Büyük Kongresi 28-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kongrede yeni TTB Başkanı seçilecek. Aynı zamanda yeni merkez konseyinin seçileceği kongrede mevcut TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, iki dönem başkanlık yaptığı gerekçesiyle yeniden aday olmayacak.

Türk Tabipleri Birliği 76. Büyük Kongresi’ni 28 Haziran Tarihinde Ankara’da Yapacak

TTB’nin 76. Büyük Kongresi, 28 Haziran’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Abdülkadir Noyan Konferans Salon’unda Sıhhiye’de yapılacak. Kongrenin ilk günü divan seçimi, gündemin okunması, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın açılış konuşması ile başlayacak.

Eski Türk Tabipleri Birliği Başkanı Tekrar Aday Olamayacak

Kongrenin ikinci günü ise çalışma, mali ve denetleme raporlarının okunması ve görüşülmesiyle devam edecek. İkinci gün ayrıca TTB’nin 2024-2026 dönemi için aday başvuruları alınacak. Üçüncü gün ise seçim yapılacak. Seçim, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası önündeki öğrenci kantininde yapılacak.

Mevcut TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, 2 dönem başkanlık görevini yürüttüğü için bu dönem için başkanlık için aday olamayacak.

TTB seçimlerinde henüz yarışacak aday listesi açıklanmadı.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,328BeğenenBeğen
2,048TakipçiTakip Et
19,634TakipçiTakip Et
67AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER