30.4 C
İstanbul
12 Temmuz 2024, Cuma

Malatyalı Esnaf Şikayetçi

(MALATYA) – Malatya’da 6 Şubat depremleri sonrasında tahsis edilen konteynerlerde dükkân işletmeye başlayan esnaflardan İmmihan Bakan, altyapı eksiklikleri nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Tuhafiyeci Bakan, “Bize söz vermişlerdi ‘Size klima takacağız. Size çatı takacağız’ diye. Ondan sonra ışıklandırma yapacağız. Ne ışıklandırma yapıldı, ne klimamız geldi, ne de çatılarımız yapıldı. Siz de nasıl bir sıkıntı içinde olduğumuzu görüyorsunuz. Çok zor hayatımız var, çok zor yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Esnaf İmmihan Bakan: “Bize Söz Vermişlerdi’’

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük hasar alan Malatya’da konteyner iş yerinde hizmet veren esnaf, giderek artan sıcaklardan dolayı zor zamanlar geçiriyor. Esnaf, sorunların sadece sıcaklıklardan kaynaklı olmadığını, İnönü Caddesi Öğretmenevi Konteyner Çarşısı’nın tabelasının ve ışıklandırmasının olmadığına dikkat çekti.

Malatyalı Esnaf Yetkililerin Harekete Geçmesini İstedi

6 Şubat depremleri sonrasında esnafa tahsis edilen 64 konteynerden birinde ekmeğini kazanmaya çalışan Malatyalı esnaf İmmihan Bakan, şunları söyledi:

“Sıcaklar bastırdı. Aynı zamanda sanki konserve kutusunun içindeymişiz gibi. Bayramdan önce gelen müşteriler belki bir tane daha bir şey almak istiyorlardı ama bakıyorlardı çok sıcak hemen çıkıyorlar. Çünkü, bazıları klima taktırdı, adamlar kendilerini zorladı ikinci el aldılar. Bize söz vermişlerdi ‘Size klima takacağız. Size çatı takacağız’ diye. Ondan sonra ışıklandırma yapacağız. Ne ışıklandırma yapıldı, ne klimamız geldi, ne de çatılarımız yapıldı. Siz de nasıl bir sıkıntı içinde olduğumuzu görüyorsunuz. Çok zor hayatımız var, çok zor yaşıyoruz. Akşamları çıktığımızda çocuklarımızla ilgilenemiyoruz. Çünkü burada pert oluyoruz havasızlıktan. Bir de astım hastasıyım. İyice mahvoluyorum. Bir sefer ya, bir sefer şu belediye başkanı veya bir milletvekili gelse; bizimle bir konuşsa. Niye kaçıyorlar? Ben onu anlamıyorum. Hiç görüşmedik. Sami Er, insanlık olarak gerçekten seviyorum, biliyorum, araştırdım da. Sevdiğim bir insan ama çok istedim seçimden sonra bizlere görünmesini. Seçildikten sonra kimsenin doğru dürüst göründüğünü de zannetmiyorum ama girsin halkın içine, nasıl zorluklar yaşadığımızı görsün. Ne şartlar altında para kazandığımızı görsünler.”

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,034TakipçiTakip Et
19,615TakipçiTakip Et
61AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER