32.1 C
İstanbul
24 Temmuz 2024, Çarşamba

Emekliler Taleplerini Zarla Duyuracak

(İSTANBUL) – Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 30 Haziran Emekliler Günü ve Haftası’nda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emekliliğe ayrılışının 97’inci yılı sebebiyle ödüllü tavla turnuvası organize edecekler. Turnuvayla birlikte hükümete taleplerini duyuracaklar. Turnuva toplam Yedi etaptan oluşacak. Bazı etapların isimleri şu şekilde, “TÜİK, elini cebimizden çek”, “Ucuz et kuyruğundayız”. 

Emekliler TÜİK’e “Elini Cebimizden Çek” Diyor

TÜED, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emekliliğe ayrılışının 97. yılı anısına ve 30 Haziran Emekliler Günü ve Haftası nedeniyle ödüllü tavla turnuvası organize edecek. Bugün başlayacak olan turnuva 30 Haziran’a kadar sürecek. Turnuva toplamda 7 etaptan oluşacak. Etap adları ise emekli kesimin yıllardır iç içe yaşadığı ve düzeltilmesini bekledikleri sorunları içeriyor. Oyuncular, her zar atışıyla “Çıkar bakayım telefonunu” etabı, “İnsanca yaşamak istiyoruz” etabı, “TÜİK, elini cebimizden çek” etabı, “Katsayı sistemine geri dönülsün” etabı, “Sağlıkta katkı payı kaldırılsın” etabı, “Ucuz et kuyruğundayız” etabında kıyasıya yarışacaklar. Turnuvanın son gününde de “İntibak istiyoruz” etabıyla şampiyonun belirlenmesiyle ödüller takdim edilecek. 

Talepler basit: “Huzur, sağlık ve refah”  

Mamak Şubesi tarafından organize edilecek turnuvaya ilişkin TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, “Hayatlarının en verimli ve dinamik çağlarını devletine, milletine hizmet ederek geçiren emeklilerimizin, emeklilik döneminde sağlıklı, huzurlu, refah içinde bir hayat sürmeleri en büyük isteğimizdir. Her ne olursa olsun emeklilerimiz insan onuruna yakışır bir zammı hak ediyorlar” açıklamasını yaptı. 

TÜED Mamak Şube Başkanı Murat Tokgöz de “Şampiyon tavlacı ve tüm katılımcılara çeşitli ödüller verileceği turnuvanın her etabı emeklilerimizin ayrı bir sorununa dikkat çekmek üzere turnuvanın her bir günü için ayrı bir emekli sorunu ile isimlendirmiştir” ifadelerini kullandı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER