29.3 C
İstanbul
19 Temmuz 2024, Cuma

AKP Seçimi Kaybedince Yapacağı Yolu Unuttu 

(ANKARA) – CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de ölümlü trafik kazalarının en çok geçekleştiği yer olması nedeniyle “ölüm yolu” olarak adlandırılan Kırka-Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolunun, seçimlerden önce AKP tarafından genişletileceği sözü verildiğini ancak bu sözün unutulduğunu ifade ederek, “Şantiye alanında iki tane kamyon, bir tane kepçe var. İki kamyon bir kepçeyle bu yolun yapılması 20-30 yıl sürecek” dedi.

Unutulan Vaat Kazaların Devamını Getirecek

Kırka-Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolunda 2010 yılından bu yana meydana gelen toplam 1472 trafik kazasında 51 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 258 kişi yaralandı. AKP’nin vaat ettiği yol yapılmadığı sürece kazaların devamının gelmesi kaçınılmazdır.

Kurban Bayramı öncesi Çatören mevkisinde meydana gelen son kazada 1 kişinin ölmesi üzerine CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,  bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

AKP Seçimden Üç Hafta Önce Şantiye Açılış Töreni Yaptı

Utku Çakırözer, incelemelerinin ardından şu açıklamayı yaptı:

“İşte ‘Seyitgazi-Kırka-Afyon yolunu yapıyoruz’ dedikleri şantiye alanı. Şantiye alanında iki tane kamyon, bir tane kepçe var. Şu anda mesai saatleri içindeyiz. ‘Çalışıyoruz’ dediler, çalışmalarını istiyoruz. Buradan Kırka’ya kadar oradan Seyitgazi’ye kadar yol yapılacak ama iki kamyon bir kepçeyle bu yolun yapılması 20-30 yıl sürecek. O yüzden bir an önce buraya gerçekten milleti kandırmayacaklarsa o şantiye o şirket gelsin, kamyonlarını-araçlarını getirsin. Böyle şantiye olmaz. Şantiye yaptık diye seçimden 3 hafta önce burada açılış yaptılar. Şimdi ortada kimse yok. Eğer samimiyet varsa Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Kim ise müteahhidi gelsin araçlarını bu şantiyeye getirsin, burayı yapsınlar. Yapmayacaklarsa da Eskişehirliye yalan söylemesinler. Biz bu yolun yapılmasını istiyoruz. Üzerimize düşen bir şey varsa tabii ki hazırız. Ama gördüğünüz gibi araçlar duruyor. Öyle bir düzlük yapılmış ortada başka bir şeyde yok.”

Yerel seçimlere bir ay kala AK Parti Milletvekili Fatih Dönmez ve beraberindeki heyet, Karayolları 4. Bölge Müdürü ile yolu yapacağı ileri sürülen firma yetkilileriyle Seyitgazi’nin Kırka Mahallesi’nde açıklama yaparak, “Şantiye kurulum çalışmaları başladı. İnşallah en kısa süre içerisinde bu yol çalışmasını bitireceğiz. Muhalefet bunu maalesef zaman zaman kötüye kullanıyor. Ama onlara da buradan bir davette bulunmak istiyorum, gelsinler çalışmayı yerinde görsünler” açıklaması yapmıştı.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,328BeğenenBeğen
2,048TakipçiTakip Et
19,634TakipçiTakip Et
67AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER