25.4 C
İstanbul
24 Temmuz 2024, Çarşamba

ÇGD ve Basın Konseyi 4 Gazeteciye Tehdidi Kınadı

(İSTANBUL) – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) hemen ardından Basın Konseyi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), birer kınama mesajı yayınlarak Türkgün gazetesinin sürmanşetten gazeteciler Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ı hedefe almasına tepki gösterdi.

Basın Konseyi: “Mesleğin yüz akı gazetecilere yönelen tehdit kabul edilemez”

Basın Konseyi, Türkgün gazetesinin gazetecileri hedef göstermesine tepki sert tepki verdi. Basın Konseyi’nin X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Mesleğin yüzakı gazetecilere yönelen tehdit kabul edilemez. Türkgün Gazetesi’nin Sinan Ateş cinayetiyle ilgili program nedeniyle Halk TV ile yorumcu gazeteciler Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Barış Pehlivan ve Timur Soykan’ı tehdit etmesini şiddetle kınıyoruz.”

ÇGD: “Yargının bir an önce adım atması gerek”

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Türkgün gazetesinin sürmanşetten dört gazeteciyi hedef göstermesine tepki vererek “Tehdit edenler hakkında yargının bir an önce adım atması gerektiğini hatırlatıyoruz” açıklaması yaptı.

Açıklamanın devamında, “Sadece mesleki görevlerini yapan, bir soruşturmayı tüm yönleriyle sorgulayan, eksik ve yanlışlıkları gündeme getiren meslektaşlarımız, bir siyasi parti gazetesi ve yazarı tarafından tehdit edilip hedef gösterilmişlerdir. Tüm bu tehditlere karşı korkmadan mesleklerini yapmaya devam edeceklerini duyuran Murat Ağırel, Timur Soykan, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın yanındayız” dendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER