32.1 C
İstanbul
24 Temmuz 2024, Çarşamba

Bıçak Kemikte, Emekliler İsyanda

(İSTANBUL) – Küresel İnsani Yardımlar Raporlarına göre 2015 yılından beri ‘dünyanın en cömert ülkeleri’nden biri olan Türkiye, Afganistan, Suriye, Somali, Sudan ve Cibuti dahil çok sayıda ülkeye milyarlarca dolarlık yardımda bulunuyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, bundan gurur duyduklarını ifade ediyor.

Emekliler ise Geçim Derdinden Şikayetçi

2020 yılında gayrisafi milli gelirinin yüzde 0.98’ini insani yardımlar için ayıran Türkiye 8,036 milyar dolar, 2021 yılında yüzde 0,86’sını ayırarak 5,587 milyar dolar harcadı.

ANKA Haber Ajansı’nın mikrofon uzattığı vatandaşlar, temmuzda emekli maaşları ve asgari ücrete de cömert davranılmasını beklediklerini ifade ediyor.

Feyyaz Uzbilek: “Önce kendi ülkemizdekilere yardım edilmeli”

“Emeklilerin durumunu görüyorsunuz. 10 bin lira maaş alıyorlar. 10 bin lira para mı bu devirde? Önce kendimiz kalkınalım ondan sonra yardım edelim tabii ki. Yardım etmek güzel bir şey.”

Feyyaz Uzbilek

İzzet Şerbetçi: “60 yaşında gidip çalışıyorum”

“Bana hiç para vermesin ama, bana vermeyip de bu ülkeyi 3-5 çeteye soyduruyorsa ben ona şiddetle karşı çıkarım. 60 yaşındayım gidip çalışıyorum. Kutu toplarım yine geçinirim. Ama sen birine vereceksin, bana vermeyeceksin ben buna şiddetle karşı çıkarım.”

İzzet Şerbetçi

Burhan Manav: “Kendi halkına baksın, insanlar bir ekmek alamıyor”

“Önce buradaki insanlara baksınlar. İnsanlar burada 10 bin lira emekli maaşıyla geçiniyor. Önce bunlara çekidüzen versinler, ondan sonra da artarsa tabii ki onlara da yardım etsinler. Bir kira olmuş 15-20 bin lira. 10 bin lira emekli maaşıyla nasıl oturulur.

Burhan Manav

Abuzer Laçın: “Bu vatana 35-40 sene vergi verdim”

“Emekli adamlar burada sürünüyor. Ben emekliyim bana veriyor 10 bin lira… Ben bu vatana 35-40 sene vergi verdim. Ne verdi bana? Bir de Cumhurbaşkanı diyor ki, ‘emekliler sırtımızda kamburdur’  ne verdin bana?”

Abuzer Laçın

Mehmet Erdem: “Şimşekler çakıyor vatandaşa”

“Türkiye önce emeklisine yardım etsin. Asgari ücret 17 bin lira. Gel kardeşim 17 bin lirayı ben sana vereyim bir ay geçin. Şimşekler çakıyor vatandaşta. Şimşek yönetmeye devam etsin.”

Mehmet Erdem

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER