30.4 C
İstanbul
12 Temmuz 2024, Cuma

Pervin Buldan: “Dimdik Ayakta Olacağız”  

(VAN) – Van Büyükşehir Belediyesi tarafınca Kurban Bayramı dolayısıyla organize edilen bayramlaşma töreninde DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan konuştu. Buldan, “Halkımızın iradesini yok sayan, kimliğini yok sayan bu iktidar nerede karşımıza çıkarsa bizler Kürt halkı olarak orada dimdik ayakta olacağız” dedi. 

”Kürt Halkı Olarak Dimdik Ayakta Olacağız”

Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı için bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye binası önünde düzenlenen törene Van Büyükşehir Belediyesi Eş başkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, HDP eski Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, DEM Parti ve DBP Van İl Eş başkanları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri, aşiretler ve çok sayıda yurttaş katıldı. 

Kayyum Gaspına Karşı

Van Büyükşehir Belediyesi Eş başkanları Zeydan ve Şedal, bayramlaşmaya gelen yurttaşların sorun ve taleplerini dinledi. Bayramlaşmada konuşan Eski HDP Eş Genel Başkanı ve DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, “Hepinizin bayramını kutlu olsun. Bugün DEM Parti olarak 31 Mart’ta kayyımın elinden belediyelerini alan ve yapılmak istenen irade gaspına karşı belediye eş başkanlarını yalnız bırakmayan Van halkı ile büyükşehir belediye eş başkanlarımızı ziyarete geldik. Kürt halkının iradesine saygı duyamayan, kimliğini, kültürünü yok sayan bu zihniyete karşı bugün bir arada olmamız ve büyükşehir belediyemizi ziyaret etmemiz Ankara’ya büyük bir mesaj oldu” dedi. 

Buldan, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: 

“Hiçbir güç halkın iradesi önünde duramaz” 

“Halkımızın iradesini yok sayan, kimliğini yok sayan bu iktidar nerede karşımıza çıkarsa bizler Kürt halkı olarak orada dimdik ayakta olacağız. Çünkü biliyoruz ki hiçbir güç halkın iradesi önünde duramaz ve durmayacaktır. Yıllardır bu halkın iradesine kayyım atayan ve atamaya devam eden iktidarın bu politikalarını kabul etmeyeceğiz.”

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,034TakipçiTakip Et
19,615TakipçiTakip Et
61AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER