32.1 C
İstanbul
24 Temmuz 2024, Çarşamba

“Kayyum atamak için yalan söylediler”

(SİİRT) – DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı tepkisini sürdürmeye devam ediyor. Bakırhan, “Kayyum atadılar, sözde ‘Buradan bir yerlere para gidiyormuş’ dediler. Bu büyük bir yalandır. Kimsenin bizim paramıza ihtiyacı yok, bizim de Siirt halkının tek kuruşunu bir yere göndermek gibi bir amacımız, bir derdimiz yok. Bunu sistem de çok iyi biliyordu, iktidar da çok iyi biliyordu. Ama kayyum atamak için yalan söylediler” dedi.

”Kayyuma Karşı Mücadele Devam Edecek” 

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, beraberindeki DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit ve DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş ile Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş’ı bayram dolayısıyla ziyaret etti ziyaret esnasında, Siirt Belediyesi’nde partililere seslenen Bakırhan, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı tepkisini dile getirmeye devam etti. Kayyuma karşı mücadeleyi sürdüreceklerini kaydeden Bakırhan, şöyle konuştu: 

”Bu kayyumcu anlayışı bir daha yerel yönetimlerimizi gasp etmemesi için el birliği ile mücadele edeceğiz. Bu gaspçı anlayışı kesinlikle bu coğrafyadan, bu topraklardan göndereceğiz, tabela partisi yapacağız. Kayyum atadılar, sözde ‘Buradan bir yerlere para gidiyormuş’ dediler. Bu büyük bir yalandır. Kimsenin bizim paramıza ihtiyacı yok, bizim de Siirt halkının tek kuruşunu bir yere göndermek gibi bir amacımız, bir derdimiz yok. Bunu sistem de çok iyi biliyordu, iktidar da çok iyi biliyordu. Ama kayyum atamak için yalan söylediler. Peki, ne yaptılar? Kayyumlarını getirdiler. Önce belediyenin önüne beton duvarlar koydular.” 

”Kayyum Siirt Belediyesini 500 Milyon Borçlandırdı”

Bakırhan kayyumcu düzene karşı, ”Kayyum efendiler ne yaptı? Kayyum yönetimi Siirt Belediyesi’ni 500 milyon lira borçlandırdı. Vicdansız herifler, borçsuz belediyeyi 500 milyon liranın üzerinde borçlandırdılar. Elinizi vicdanınıza koyun. Borçsuz hizmet eden, adaletli bir sistemin yerine kayyum atadılar, hırsızlık, yolsuzluk yaptılar. Hakkari’ye şimdi kayyum atadılar. İlk gün oradaydık, bundan sonra gaspçı, yolsuzluk ve usulsüzlük yapan kayyumcu anlayışa asla izin vermeyeceğiz. Sandık kurup, sandık sonuçlarına razı olamayanların ne inançta ne İslam’da ne insanlıkta bir yeri yok.” şeklinde ifadede bulundu 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER