25.4 C
İstanbul
24 Temmuz 2024, Çarşamba

”Hiçbir Bartınlı’nın Bu Projeyi Destekleyeceğine İnanmıyorum”

(ANKARA) -Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Irmağı ıslah projesi kapsamında “Emekliler Evi”ne beton duvar yapılmasına tepki gösterdi. Bankoğlu, “Hiçbir Bartınlının bu projeyi destekleyeceğine inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

”Halkın, Irmağıyla Arasına Çin Seddi Örüyorlar”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, açıklamasında 1. derece doğal sit alanı olarak ilan edilen Bartın Çayı’nda DSİ tarafından yapımı devam ettirilen Irmak Islahı Projesi’ne tepkisini gösterdi. Bartın’da halkın, ırmağıyla arasına Çin Seddi örüldüğünü belirten Bankoğlu, projeye kapsamında dahil edilen emeklilerin sıklıkla vakit geçirdiği “Emekliler Evi”nin önünün de beton duvarla kapanmasına karşı olduğunun altını çizdi. 

”Emekliler Perişan”

Emekliler Evi’nin önünde açıklamalarda bulunan Bankoğlu, şunları söyledi:

“Emeklimizin durumu zaten perişan, zaten istenilen zammı vermediniz; bir de Bartın’daki Emekliler Evi’nin önüne bu beton duvarla Çin Seddi’ni çekiyorsunuz. Projesi, izni olmayan, tamamen hukuksuz bir şekilde Bartın halkıyla Bartın ırmağını beton duvarla ayırmaya çalışan bu projenin bir bölümü bir kez daha Bartın halkına göstermek istedim. Bartın İnisiyatifi ile birlikte mücadelemiz devam edecek. Bu proje asla kabul edilemez. Bu projenin bir siyasi partiye mensup olup olmamakla ilgisi olamaz, hiçbir Bartınlı’nın bu projeyi destekleyeceğine inanmıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER