30.4 C
İstanbul
12 Temmuz 2024, Cuma

Üsküdar Belediyesi’nden Emeklilere Bayram İkramiyesi

(İSTANBUL) – Son yerel seçimlerde AKP’den CHP’ye geçen Üsküdar Belediyesi’nin yeni başkanı Sinem Dedetaş, göreve geldikten sonra bir sosyal destek uygulamasını daha paylaştı. Belli koşulları yerine getiren emeklilere 5 bin liralık alışveriş desteği uygulamasını başlatan Dedetaş, bayram öncesi ihtiyaç sahibi 5 bin Üsküdarlıya nakit desteği yapıldığını duyurdu.

Sinem Dedetaş’tan Açıklama

Sinem Dedetaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bayram öncesi ihtiyaç sahibi 5 bin Üsküdarlı komşumuzun sosyal destek kartlarına nakit destekleri yatırıldı. Sosyal desteğimizi farklı projelerle artıracağız. Şimdiden iyi bir bayram geçirmenizi, güle güle harcamanızı diliyorum” dedi. Bayram yardımının 4 bin 820 haneye destek kart yardımı,742 haneye nakdi yardım, bir grup kadın ve kız çocuğuna da para yardımı şeklinde gerçekleştirildiği öğrenildi.

Emeklilere 5 bin Liralık Pazar Alışverişi Desteği

AKP’den CHP’ye geçen Üsküdar Belediyesi’nin yeni başkanı Sinem Dedetaş, göreve geldikten sonraki ilk vaadini; ilçede oturan ve belli koşulları karşılayan emekli vatandaşlara yıllık 5 bin TL’lik pazar alışverişi desteği projesiyle başlatmıştı.

Sosyal devlet ilkesinin yerel yönetimlerde vücut buluyor olması, ümit vaad ediyor.

Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,034TakipçiTakip Et
19,615TakipçiTakip Et
61AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER