30.4 C
İstanbul
12 Temmuz 2024, Cuma

Kent Lokantaları Şimdi de İzmir’de

(İZMİR) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ve halk tarafından büyük ilgi gören Kent Lokantası uygulaması, Türkiye çapında yaygınlaşıyor. Ekonomik krizin günden güne belini büktüğü vatandaşlar, hem ucuz hem sağlıklı beslenebilmek için kent lokantalarını tercih ediyor. Lokantalar, sosyal devlet ilkesinin somut uygulamalarından biri olarak görülüyor.

Kent Lokantaları, Artık İzmir’de de Var

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların, sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemeğe ulaşmasını sağlayacak Kent Lokantası’nın ilkini, Kemeraltı Çarşısı’nda açtı. Belediye Başkanı Tugay, “Özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin, emekçilerimizin günlük yemek masrafına destek olmak için hizmete aldığımız lokantamız İzmir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Kent Lokantaları’mızın sayılarını artıracağız” dedi.

Tugay sözlerine, “İhtiyaç sahibi yurttaşlarımızın yanındayız. Artan ekonomik krizde özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin, emekçilerimizin yemek masrafına destek olmak istiyoruz” şeklinde devam etti.

Hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet verecek lokantada, dört çeşit yemekten oluşan menü 50 TL’den satılacak.

“Et, bakliyat ve sebze de olacak”

Grand Plaza A.Ş. Genel Müdürü Hilmi Aksoy, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay’ın talimatıyla Kemeraltı Çarşısı Balıkçılar Meydanı’ndaki ilk Kent Lokantamızı hizmete aldık. Bayram tatilinden sonra birçok ilçeye hizmet götürmeyi planlıyoruz. Hedefimiz her ilçede bir şubemizin olması. Bundan sonra ikinci durağımız, Çiğli olacak. Karabağlar, Bornova ilçeleri ile devam edecek. Özellikle öğrencilerimizin olduğu ilçelere yoğunlaşacağız. Kırmızı eti, beyaz eti, bakliyatı ve sebzesiyle beslenme açısından dengeli, güvenilir ve lezzetli bir menü sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kent Lokantası’nda yemek yiyen yurttaşlar, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

  • Murat Ülkü: “Esnaf için, çarşıya gelenler için çok güzel bir hizmet. Bereketiyle gelmiş Cemil Başkan. Çok teşekkür ediyoruz. Menü çok güzel, mükemmel. Yapana, yaptırana, buraya bunu açtırana çok teşekkür ederiz. İzmirlilere hayırlı olsun.”
  • Ali Osman Balamir: “Ben böyle bir hizmetin sunulacağını hiç düşünmemiştim. Teşekkür ederim. Harika bir şey. Milletimize, esnafımıza hayırlı olsun. Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu. Uygulamadan memnuniyet duyan Mehmet Barış, “Merak ettik, geldik, çok da beğendik. Bu hizmetin çoğalmasını isteriz. Herkes yararlansın. Çünkü çok ekonomik.”
  • Mithat Karakoç: “Çok faydalı olmuş. Özellikle esnafımız ekonomik yemek yiyor. Belediyeye teşekkür ederiz. Belediyemiz de olmasa demek insan yemek yiyemeyecek.”
Haber Masası
Haber Masası
Aradığımız gerçek, bulduğumuz ve bildiğimiz, güvendiğimiz yegane şey gerçek. Yol TV halkındır ve her dem gerçek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,368BeğenenBeğen
2,034TakipçiTakip Et
19,615TakipçiTakip Et
61AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER