26 C
İstanbul
22 Temmuz 2024, Pazartesi

Erdoğan’ın Demirtaş ve Kavala Sorusuna Cevabı: “Başını Sallama!”

(ANKARA) – Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile önce heyetler düzeyinde, sonra ikili görüşmede bulundu. Sonrasında iki lider 16:00’da ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi’ne katılmak üzere İspanya’nın başkenti Madrid’e giden Erdoğan, öğle saatlerinde Moncloa Sarayı’nda resmi törenle karşılandı. İki ülke arasında gerçekleştirilen heyetler arası ve ikili görüşmelerin ardından anlaşmaların imza töreni gerçekleştirildi. Sonrasında Sanchez ve Erdoğan arasında saat ortak basın toplantısı düzenlendi.

Erdoğan, Demirtaş ve Kavala Sorusuna Öfkelenedi

İspanyol bir gazetecinin Demirtaş ve Kavala’nın tutukluluğu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının ihlal edilmesiyle ilgili sorusuna tepki gösteren Erdoğan, Kavala ve Demirtaş isimlerinden birinin yüzlerce vatandaşın ölümüne sebep olmuş bir ‘terörist’ olarak niteledi.

Erdoğan özetle, ”Türkiye bir hukuk devletidir. Bu kararları hukuk verir. Yasalar ne diyorsa yasaların gereğini biz yerine getiririz, yapılan iş budur. Bunlar bölgedeki huzurun temini için atılan adımlardır” ifadelerini kullandı.

“Başını Sallama!”

Erdoğan konuşmasının devamında “Sizlerin bu soruları sorması bizleri düşündürüyor. Hele bir basın mensubunun kalkıp da bu teröristleri böyle savunmuş olması bizi ciddi manada üzmektedir. Başını sallama. Başını sallama, bak ben dimdik çalışmama devam ediyorum” şeklinde cevap vermesi bir miktar şaşkınlık yarattı.

13 Anlaşma İmzalandı

Görüşmelerde ikili ilişkiler, küresel gelişmeler ve ticaret alanında İspanya ve Türkiye arasında işbirliği olanakları ve Gazze’deki durum ele alındı. Ayrıca ticaret, finans, teknoloji, bilim kültür, göç ve eğitim alanlarında 13 anlaşma imzalandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

BİZİ TAKİP EDİN

290,296BeğenenBeğen
2,047TakipçiTakip Et
19,645TakipçiTakip Et
74AboneAbone Ol
- Reklam -

EN SON HABERLER